Myslet jako římský císař

Jak uplatnit stoickou moudrost v každodenním životě

249,00 399,00 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Poznejte stoické principy, které vám mohou změnit život

Tato kniha vám pomůže mluvit a chovat se moudře, řídit se svými hodnotami a přemoci mnohé vášně, snášet bolest a smrt, a v neposlední řadě vzdát se strachu a přemoci hněv.

  • Jak se zachovat vždy moudře a rozvážně?
  • Co nám může pomoct v těžkých situacích?

Mnoho císařů, kteří vládli ve své době největší známé říši, bylo zapomenuto. Na jejich busty v příšeří tmavých depozitářů muzeí sedá prach.

Jeden z nich nás ale svými myšlenkami dokáže inspirovat i po dvou tisících letech. Marcus Aurelius. Později často představovaný jako nemocný nebo bledý, který ale přežil nejen zášť na římském dvoře, ale také smrt svých dětí, mnohaletý pobyt kdesi na severu v Panonii mezi divokými barbarskými kmeny nebo zradu svého nejbližšího přítele.

Jak to dokázal, zachovat se vždy moudře a rozvážně? Co mu pomáhalo v těžkých situacích? Co se mu asi honilo v hlavě?

Je to stoický přístup k věcem.

Římský císař Marcus Aurelius byl zároveň posledním známým stoickým filosofem antického světa. Hovory k sobě, jeho osobní deník, jsou čtené dodnes jako jedno z klasických děl seberozvojové a duchovní literatury všech dob.

Donald Robertson ve své knize umně propojuje Markův život s jeho filosofií, čímž vytváří přesvědčivou moderní příručku stoické moudrosti, kterou se po celá staletí řídil bezpočet jednotlivců na své cestě za dosažením většího naplnění a emoční odolnosti.


Řekli o knize

„Tato kniha je nádherným seznámením s jednou z nejvýznamnějších postav historie: Markem Aureliem. Jeho život a tato kniha jsou důležitým vodítkem pro ty z nás, kteří čelí nepřízni osudu, hledají klid a touží dosáhnout znamenitých kvalit.“
— Ryan Holiday, autor bestsellerů Překážka jako cestaKlíčem je klid a Stoikův průvodce pro každý den

„Kniha Donalda Robertsona je vynikajícím průvodcem, který čtenářům otevře a objasní Hovory k sobě Marca Aurelia i stoicismus obecně – avšak nejen to. Jako praktický manuál osobního rozvoje, kombinující starověkou moudrost a moderní psychologickou praxi, vám totiž pomůže nejen Myslet jako římský císař, ale především žít lepší, smysluplnější a spokojenější život.“
— Pavel Macek, zakladatel stoického projektu a komunity prokopton.cz a průvodce podcastu Semper Fortis


Ukázka z knihy


Ukázka z audioknihyO autorovi

Image-Description

Donald Robertson

Donald Robertson je kognitivně-behaviorální psychoterapeut, spisovatel a školitel, specializuje se na pojítka mezi filosofií, psychologií a sebezdokonalováním. Je známý hlavně jako autor knih o stoicismu a kognitivně-behaviorální terapii. Narodil se ve městě Ayr ve Skotsku, v současné době žije v Kanadě.

Hmotnost 531 g
Rozměry -
Autor

Překlad

Počet stránek

304

Vazba

Typ knihy

, ,

Původní název

How to Think Like a Roman Emperor

Datum vydání

01. 06. 2022