Disciplína je osud

Umění a síla sebekontroly

NOVĚ V PRODEJI!

249,00 349,00 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Anotace

Život podle předem stanovených pravidel, v němž panuje řád a rutina – to nezní moc přitažlivě. Moudrost vyprávěná velkými muži a ženami historie však hovoří o disciplíně jako o způsobu života, v němž se cílevědomému člověku daří.

Kouzlo disciplíny tkví v detailech – špičkový basketbal začíná u dobře zavázaných bot, ale také u schopnosti zamilovat si rutinu a trénink. 

Čas začít je TEĎ. Začít musíte tím nejtěžším, na co se těšíte nejméně. Ne s nevolí, nýbrž svižně a s nadšením, s tělem a myslí připravenými na tvrdou práci. Ostatní jsou na to příliš slabí a vyděšení. To je jejich problém, ale vaše příležitost. Protože zde můžete zvítězit.

Druhá ze čtyř knih série o stoických ctnostech 

ODVAHA – DISCIPLÍNA – SPRAVEDLIVOST – MOUDROST

Co mají společného Lou Gehrig, Antoninus, Marcus Aurelius, Angela Merkelová, Alžběta II. a Seneca? Sebekázeň, vrostlou do jejich charakteru tak pevně, že se zdá, že se s ní narodili. Nenechte se mýlit. Disciplína je ctnost, kterou si musíme zvolit, pěstovat a denně rozvíjet. Tak se náš život může stát dobrodružstvím, jehož otěže držíme pevně v rukou a které nám i druhým přináší uspokojení a užitek.

„Vynikající výčet ctností a hodnot, podle kterých musí žít každý dobrý leader v současném světě.“

Admirál James Stavridis, bývalý 16. vrchní velitel spojeneckých sil NATO


Ukázka


Ukázka z audioknihyO autorovi

Image-Description

RYAN HOLIDAY

Je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filosofií a jejím uplatněním v každodenním moderním životě. Než se stal spisovatelem, působil jako ředitel marketingu a nakonec poradce společnosti American Apparel. Holiday debutoval jako spisovatel v roce 2012, kdy vydal knihu Trust Me, I’m Lying. Je autorem mnoha bestsellerů, například Stoikův průvodce pro každý den (The Daily Stoic), Klíčem je klid (Stillness is the Key) nebo Překážka jako cesta (Obstacle is the Way).

Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a prodalo se jich přes dva miliony výtisků.
Se svou rodinou žije poblíž města Austin v americkém Texasu.

Hmotnost -
Rozměry -
Autor

Původní název

Discipline is Destiny

Datum vydání

16.11.2023

Typ knihy

, ,

Vazba

Překlad

Jazyk

český

Počet stránek

248

Interpret