Život bez úzkosti

299,00 399,00 

Jak se vymotat z úzkostných stavů a znovu se nadechnout

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Vyjdete z nekonečného cyklu obav a strachu

 

  • Jak vzniká úzkost?
  • Co ji spouští a co spouští sama úzkost?
  • Proč se točíme v začarovaných kruzích obav a strachů?

Představujeme vám návod, jak se vymanit z nekonečného cyklu obav a strachu, který pohání úzkost, závislosti a návyky. Autor vám srozumitelně, krok za krokem popíše postup, který se mu osvědčil v klinické praxi.

Kniha, která se okamžitě dostala na seznam bestsellerů New York Times.

Úzkosti propadáme na každém kroku. Jsme přehlcení a vystresovaní – ať už jsme vystaveni problémům veřejným, jako je pandemie, nebo čistě osobním, jako je výchova dětí a každovečerní boj s chutí na víno.

Úzkost si většina z nás představuje jako nepříjemný pocit, který může mít různou sílu – od mírné stísněnosti až po neovladatelnou paniku. Ale to není vše – úzkost je i motorem, který pohání návyky a zlozvyky, jež si náš mozek udržuje v domnění, že se díky nim lépe vyrovnáme se životem (takovým návykem může být například přejídání, prokrastinace, utíkání na sociální sítě, obsesivní listování špatnými zprávami apod.). Úzkost navíc vzniká v té části mozku, která odolává racionálnímu uvažování.

Ze začarovaného kruhu návyku úzkosti se často nedostaneme myšlením ani silou vůle. Judson Brewer nám ve své knize pomáhá zmapovat špatné návyky a jejich spouštěče a předkládá účinná cvičení založená na zvědavosti a všímavosti, díky kterým se dokážeme znovu volně nadechnout.

Tato kniha je výsledkem dvacetiletého výzkumu a práce s tisícovkami pacientů, a to včetně olympijských sportovců a trenérů či významných osobností v politice a v byznysu. Je to srozumitelný program, který je zaměřený na praktická řešení a který může k boji s vlastní úzkostí použít každý z nás.


Řekli o knize

„Jednou z nejtěžších věcí při řešení zlozvyku je konfrontace s úzkostí, která za ním stojí. Jud Brewer nám poskytl průlomový program se skvělými tipy a hacky, které může využít každý, aby se cítil lépe. Tuto knihu potřebujeme všichni!“
— BJ Fogg, PhD, autor New York Times bestselleru Tiny Habits

„Kniha Život bez úzkosti je průvodcem krok za krokem po osobně navržené, klinicky ověřené cestě Judsona Brewera, která může vaši mysl zbavit úzkosti, obsedantního myšlení, závislosti a dalších problémů. Vede váš mozek k užitečnému přepojení, protože inspiruje vaši mysl k hlubšímu pochopení vnitřních procesů a k životu s větší svobodou, vděčností, mezilidskými vztahy a radostí.“
— Daniel J. Siegel, M.D.autor knih Mysl a Všímavý terapeut

„Nemůžete prospívat, pokud jste neustále úzkostliví. Je to tak jednoduché. Jud Brewer nám poskytl plán, který nám může pomoci překonat naše úzkostné myšlenky, pocity a návyky a vytvořit si skutečnou pohodu. Naprosto mění pravidla hry.“
— Arianna Huffington, zakladatelka & CEO, Thrive Global

„Kniha Život bez úzkosti, která je založena na nejlepších současných vědeckých poznatcích a je naprosto uživatelsky přívětivá, odhaluje, jak nás účinný soubor nástrojů všímavosti může osvobodit od obav, které ovládají naše životy. Jedná se o nejužitečnější a nejinformativnější knihu o úzkosti, jakou jsem kdy četl!“
— Tara Brach, Ph.D, autorka knihy Radikální přijetí

„Neuvěřitelně srozumitelný a praktický průvodce úzkostí. Výzkum Judsona Brewera významně přispěl k pochopení toho, proč je tak těžké zbavit se úzkosti. Tato kniha nám dává nástroje, jak se od ní osvobodit. Úzkost stojí u kořenů mnoha návyků, které chceme změnit. Kniha Život bez úzkosti vám pomůže nejen vypořádat se s úzkostí, ale také vám pomůže najít svobodu od chování, které vás brzdí.“
— Kelly McGonigal, PhD, autorka knihy Tajemství pevné vůle

„Toto je možná jediná kniha o úzkosti, kterou kdy budete potřebovat. Dr. Brewer, který vychází z nejnovějších poznatků své laboratoře v oblasti neurovědy a klinicky ověřených technik, geniálně odhaluje, proč je tak těžké prolomit smyčky úzkosti. Jasně ukazuje, jak a proč jsou obavy tak návykové, a vede vás k tomu, jak přeřadit rychlostní stupeň, abyste se zbavili starých návyků, které udržují úzkost, a rozmotali provaz, který se namotal kolem vašeho života. S novými poznatky na každé stránce je to psychologická věda založená na důkazech v té nejlepší podobě.“
— Mark Williams, emeritní profesor klinické psychologie na Oxfordské univerzitě, spoluautor knihy Všimavost

„V knize Život bez úzkosti nabízí neurovědec Judson Brewer brilantní průlomové metody založené na mozku, jak zmírnit naše návyky způsobené úzkostí. A úzkost je koneckonců běžným nachlazením našeho emocionálního života.“
— Daniel Goleman, author knihy Emocionální inteligence

„Judson Brewer napsal srozumitelného, introspektivního průvodce překonáváním úzkosti. Na základě výzkumů a zkušeností zkoumá, jak úzkost v našem mozku roste, a nabízí klíč, jak tyto navyklé myšlenkové vzorce odbourat. Mnohem více než zprostředkování výzkumu a vědy nabízí tato kniha uživatelsky přívětivé, praktické kroky k možnosti zvládnout obavy!“
— Sharon Salzberg, autorka knihy Laskavost


Ukázka z knihy

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Ukázka z audioknihy


O autorovi

Image-Description

Judson Brewer

Judson Brewer M.D., PhD. je průkopníkem a uznávanou autoritou v oblasti změny návyků a „vědy sebeovládání a seberozvoje“. Kombinuje zkušenosti z vědeckého výzkumu v této oblasti se zkušenostmi se všímavostí (mindfulness), kterou praktikuje již dvacet let.
Je ředitelem pro výzkum a vývoj v Centru všímavosti a docentem na Katedře behaviorálních a společenských věd a Katedře psychiatrie na Fakultě veřejného zdraví a medicíny Brownovy univerzity. Je také vedoucím vědeckým pracovníkem na Massachusettském technologickém institutu.
Coby psychiatr a mezinárodně uznávaný odborník v oblasti léčby závislostí pomocí všímavosti Brewer vyvinul a otestoval revoluční léčebné programy pro změnu návyků, například léčbu kouření, přejídání a úzkosti. Tyto programy založil na cvičení všímavosti a dají se používat jak při osobním pohovoru u lékaře, tak samostatně ve formě mobilní aplikace. Kromě toho zkoumá neurologické principy všímavosti pomocí funkční magnetické rezonance a EEG.
Má zkušenost s tréninkem amerických olympijských sportovců a trenérů i zahraničních ministrů. Výsledky své práce již prezentoval v televizním pořadu 60 minut stanice CBS, na konferenci TED Talks (jeho projev má více než 14 milionů zhlédnutí a byl čtvrtým nejpřehrávanějším projevem roku 2016), psal o nich časopis Time (seznam „Top 100“ medicínských objevů roku 2013), Forbes, Businessweek, informovaly o nich televizní stanice BBC, NPR, Al-Džazíra (dokument o jeho výzkumu) a další.
Jeho výzkum sponzoroval například americký Národní ústav zdraví či Americká kardiologická asociace.
Dr. Brewer založil firmu MindSciences, která vyvíjí aplikace založené na výzkumu účinků všímavosti na lidský mozek a určené k léčbě úzkosti, přejídání, kouření a jiných návyků (více informací najdete na webových stránkách www.drjud.com).
Je také autorem knihy Dychtící mysl: od cigaret přes mobily až po lásku, aneb Jak vzniká závislost a jak se zbavit zlozvyků (New Haven: Yale University Press, 2017).
Můžete ho sledovat na Twitteru: @judbrewer nebo Instagramu: @dr.jud

Hmotnost 493 g
Rozměry 140 × 210 mm
Autor

Překlad

Počet stránek

352

Vazba

Typ knihy

, ,

Původní název

Unwinding Anxiety