Umění skončit

PŘIPRAVUJEME

Anotace

Firemní lídři, ztrácející miliony dolarů na neúspěšných aplikacích či produktech, často váhají s jejich opuštěním. Vlády uvízlé v konfliktech doufají, že nová strategie přinese vítězství. A my sami se často držíme vztahů či kariér, které nám již neprospívají. Důvod? Podle Annie Dukeové máme problém s rozhodnutím ukončit něco neúspěšného, což nás výrazně brzdí.

V knize Umění skončit Dukeová ukazuje, jak se naučit správně ukončovat. Používá příklady elitních sportovců, jako jsou horolezci na Everestu, zakladatelů úspěšných firem jako Stewart Butterfield ze Slacku, nebo umělců typu Davea Chappella. 

Vysvětluje, že odchod je klíčový pro úspěch, a nabízí metody, jak rozhodnout, kdy vytrvat, a kdy se vzdát, čímž ušetříte čas, energii a peníze. Naučíte se rozumět paradoxu odchodu, identifikovat síly bránící správnému rozhodnutí o odchodu, a jak lépe rozhodovat na základě očekávané hodnoty a dalších postupů.

Tato kniha je vhodná pro ty, kdo čelí důležitému rozhodnutí nebo životní změně, a pomůže jim udělat ten nejlepší další krok.

 

Řekli o knize

Tato brilantní a zábavná kniha dokumentuje hlavní chybu v lidském jednání a rozhodování: předsudky vůči odchodu. Z jejích přesvědčivých příběhů o selháních a rozumných doporučeních jsem se hodně naučil. Vy se poučíte také.

––Daniel Kahneman, nositel Nobelovy ceny za ekonomii a autor bestselleru New York Times č. 1 Myšlení, rychlé a pomalé

 

Poutavá, důležitá a vědecky podložená kniha Quit je klenot, který vám umožní efektivněji se orientovat ve světě.

––Katy Milkmanová, autorka bestselleru How to Change

 

Kniha o strategii, která změní pravidla hry, od prvotřídního myslitele v oblasti rizika a rozhodování.

––Shane Parrish, moderátor podcastu The Knowledge Project

 

Quit je vzácná kniha, která je jak poutavá, tak i oprávněně důležitým přínosem. Pokud jste nikdy předtím nepřemýšleli o odchodu jako o konkurenční výhodě, připravte se na to, že vás osvítí.

––David Epstein, autor bestselleru Range

 

Málokdy si řeknete: „Tahle kniha mi změnila život.“ Toto je jedna z nich.

––Seth Godin, autor bestselleru Proces

 

Jedině hráč pokeru mohl napsat tuto klasickou knihu o tom, kdy – a hlavně jak – složit mizerné karty v podnikání, investování, vztazích a životě. 

––Ryan Holiday, autor bestselleru New York Times č. 1 Klíčem je klid