Život bez chronické bolesti

Autoři: Alan Gordon & Alon Ziv

Termín vydání: září

Převratná metoda k uzdravení těla a mysli od chronické bolesti, kterou trpí milióny lidí po celém světě. Alan Gordon, psychoterapeut a zakladatel Pain Psychology Center v Los Angeles, začal pociťovat bolest, která postupně přešla v chronickou a zcela mu ovládla život. Navštívil několik lékařů a obdržel mnoho diagnóz, ale žádná z aplikovaných léčeb nepomohla. Frustrovaný konvenční léčbou vyvinul Pain Reprocessing Therapy (PRT), terapii na modifikaci bolesti, která odstranila jeho vlastní chronickou bolest a změnila životy tisícům jeho pozdějších pacientů. Autor tvrdí, že kniha sama nás nevyléčí, pouze poskytuje účinný a funkční nástroj, ale konkrétní cestu si musí najít každý sám.


Scout mindset – Konec sebeklamu

Autor: Julia Galef

Termín vydání: říjen

Lidé mají tendenci vidět to, co vidět chtějí. Jinak řečeno trpíme tím, čemu Julia Galef říká „myšlení vojáka”. Jsme ustrojeni tak, abychom hájili myšlenky, v které si přejeme věřit, a zamítali ty ostatní, protože podléháme iluzornímu myšlení, cítíme sounáležitost ke svému kmeni a racionalizujeme si to, co se děje v našem osobním životě. Pokud ale chceme realitu vnímat správněji, měli bychom se podle autorky cvičit v myšlení průzkumníka. Na rozdíl od vojáka nejde průzkumníkovi o to, aby hájil jednu konkrétní stranu. Jeho úkolem je rozhlédnout se, prozkoumat území a vrátit se s co nejpřesnější mapou. Bez ohledu na to, co by sám upřednostňoval, chce průzkumník především znát skutečný stav věcí.


The Mastermind – Mastermind

Autor: Evan Ratliff

Termín vydání: říjen

Příběh Paula Calder Le Roux, který tahal za nitky z notebooku v Manile – samotářský programátor, který se stal geniálním zločincem, jenž mohl existovat pouze v síťovém světě 21. století, a zločinecký boss, jakého si americké orgány činné v trestním řízení nikdy nedokázaly představit. Oceňovaný investigativní novinář Evan Ratliff strávil čtyři roky skládáním této složité skládačky, pronásledováním Le Rouxova impéria a jeho stínových přisluhovačů po celém světě, vedením stovek rozhovorů a odhalením tisíců dokumentů. Výsledkem je strhující, bezprecedentní příběh zločineckého bosse, který byl jakoby byl stvořen pro digitální věk.