Image-Description

Judson Brewer

Judson Brewer M.D., PhD. je průkopníkem a uznávanou autoritou v oblasti změny návyků a „vědy sebeovládání a seberozvoje“. Kombinuje zkušenosti z vědeckého výzkumu v této oblasti se zkušenostmi se všímavostí (mindfulness), kterou praktikuje již dvacet let.
Je ředitelem pro výzkum a vývoj v Centru všímavosti a docentem na Katedře behaviorálních a společenských věd a Katedře psychiatrie na Fakultě veřejného zdraví a medicíny Brownovy univerzity. Je také vedoucím vědeckým pracovníkem na Massachusettském technologickém institutu.
Coby psychiatr a mezinárodně uznávaný odborník v oblasti léčby závislostí pomocí všímavosti Brewer vyvinul a otestoval revoluční léčebné programy pro změnu návyků, například léčbu kouření, přejídání a úzkosti. Tyto programy založil na cvičení všímavosti a dají se používat jak při osobním pohovoru u lékaře, tak samostatně ve formě mobilní aplikace. Kromě toho zkoumá neurologické principy všímavosti pomocí funkční magnetické rezonance a EEG.
Má zkušenost s tréninkem amerických olympijských sportovců a trenérů i zahraničních ministrů. Výsledky své práce již prezentoval v televizním pořadu 60 minut stanice CBS, na konferenci TED Talks (jeho projev má více než 14 milionů zhlédnutí a byl čtvrtým nejpřehrávanějším projevem roku 2016), psal o nich časopis Time (seznam „Top 100“ medicínských objevů roku 2013), Forbes, Businessweek, informovaly o nich televizní stanice BBC, NPR, Al-Džazíra (dokument o jeho výzkumu) a další.
Jeho výzkum sponzoroval například americký Národní ústav zdraví či Americká kardiologická asociace.
Dr. Brewer založil firmu MindSciences, která vyvíjí aplikace založené na výzkumu účinků všímavosti na lidský mozek a určené k léčbě úzkosti, přejídání, kouření a jiných návyků (více informací najdete na webových stránkách www.drjud.com).
Je také autorem knihy Dychtící mysl: od cigaret přes mobily až po lásku, aneb Jak vzniká závislost a jak se zbavit zlozvyků (New Haven: Yale University Press, 2017).
Můžete ho sledovat na Twitteru: @judbrewer nebo Instagramu: @dr.jud