Klíčem je klid

 

259,00 349,00 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Vnitřní klid se může stát i vaší tajnou zbraní

Ryan Holiday dokázal nadchnout pro moudrost starověku již mnoho čtenářů. Ve své nové knize Klíčem je klid ukazuje na nadčasových základech stoické a buddhistické filosofie, jak se vnitřní klid může stát naší tajnou zbraní.

Všichni velcí myslitelé, umělci, sportovci a vizionáři mají jednu nepopiratelnou společnou vlastnost. Je jí schopnost nepodléhat náladám; schopnost nenechat se rozptýlit a vidět tak věci podstatné a na první pohled skryté.

Autor načrtává cestu, jak tohoto starodávného, a přece dnes tak naléhavě potřebného způsobu života dosáhnout. Uvádí řadu velkých myslitelů a zajímavých osobností (Konfucius, Seneca, Marcus Aurelius, Sadaharu Oh, Churchill, Anne Franková…) a na jejich příkladu ukazuje, že vnitřní klid není pouhou nečinností, ale branou k sebeovládání, sebe-mistrovství, sebekázni a soustředění.


Řekli o knize

„Někteří autoři udílejí rady, Ryan Holiday destiluje moudrost. Tahle kniha patří k těm, které musíte číst.“
Cal Newport, autor bestsellerů Hluboká práce a Digitální minimalismus

„Knihy Ryana Holidaye představují národní poklad a on sám je mistrem na poli sebeovládání. Ve svém dosud nejpřesvědčivějším textu čerpá z klasické literatury starověkého světa a své učení nám předává v pojmech, jimž naše horečnatá, roztěkaná, kofeinem předávkovaná moderní mysl rozumí a dokáže s nimi pracovat. Vřele doporučuji.“
Steve Pressfield, autor bestselleru Válka umění

„V tomto čase umělého pobouření a neustálého rozptylování je schopnost zvolit si soustředění na vnitřní klid nepochybně důležitější než kdykoli předtím. Kniha Ryana Holidaya oživuje starodávnou moudrost, která volá po klidném životě v hlučném a neklidném světě.“
Mark Manson, autor bestselleru Důmyselné umění, jak mít všechno u prdele


Ukázka z knihy


Ukázka z audioknihyO autorovi

Image-Description

Ryan Holiday

Je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filosofií a jejím uplatněním v každodenním moderním životě. Než se stal spisovatelem, působil jako ředitel marketingu a nakonec poradce společnosti American Apparel. Holiday debutoval jako spisovatel v roce 2012, kdy vydal knihu Trust Me, I’m Lying. Je autorem mnoha bestsellerů, například Stoikův průvodce pro každý den (The Daily Stoic), Klíčem je klid (Stillness is the Key) nebo Překážka jako cesta (Obstacle is the Way).

Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a prodalo se jich přes dva miliony výtisků.
Se svou rodinou žije poblíž města Austin v americkém Texasu.

Hmotnost 500 g
Rozměry 140 × 210 mm
Autor

Překlad

Interpret

Počet stránek

263

Vazba

Datum vydání

22. 10. 2020

Původní název

Stillness Is The Key