Klíčem je klid

259,00 349,00 

 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Vnitřní klid se může stát i vaší tajnou zbraní

Ryan Holiday dokázal nadchnout pro moudrost starověku již mnoho čtenářů. Ve své nové knize Klíčem je klid ukazuje na nadčasových základech stoické a buddhistické filosofie, jak se vnitřní klid může stát naší tajnou zbraní.

Všichni velcí myslitelé, umělci, sportovci a vizionáři mají jednu nepopiratelnou společnou vlastnost. Je jí schopnost nepodléhat náladám; schopnost nenechat se rozptýlit a vidět tak věci podstatné a na první pohled skryté.

Autor načrtává cestu, jak tohoto starodávného, a přece dnes tak naléhavě potřebného způsobu života dosáhnout. Uvádí řadu velkých myslitelů a zajímavých osobností (Konfucius, Seneca, Marcus Aurelius, Sadaharu Oh, Churchill, Anne Franková…) a na jejich příkladu ukazuje, že vnitřní klid není pouhou nečinností, ale branou k sebeovládání, sebe-mistrovství, sebekázni a soustředění.


Řekli o knize

„Někteří autoři udílejí rady, Ryan Holiday destiluje moudrost. Tahle kniha patří k těm, které musíte číst.“
Cal Newport, autor bestsellerů Hluboká práce a Digitální minimalismus

„Knihy Ryana Holidaye představují národní poklad a on sám je mistrem na poli sebeovládání. Ve svém dosud nejpřesvědčivějším textu čerpá z klasické literatury starověkého světa a své učení nám předává v pojmech, jimž naše horečnatá, roztěkaná, kofeinem předávkovaná moderní mysl rozumí a dokáže s nimi pracovat. Vřele doporučuji.“
Steve Pressfield, autor bestselleru Válka umění

„V tomto čase umělého pobouření a neustálého rozptylování je schopnost zvolit si soustředění na vnitřní klid nepochybně důležitější než kdykoli předtím. Kniha Ryana Holidaya oživuje starodávnou moudrost, která volá po klidném životě v hlučném a neklidném světě.“
Mark Manson, autor bestselleru Důmyselné umění, jak mít všechno u prdele


Ukázka z knihy

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Ukázka z audioknihy


O autorovi

Image-Description

Ryan Holiday

Je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filosofií a jejím uplatněním v každodenním životě.
Je vyhledávaným přednášejícím, poradcem a autorem mnoha bestsellerů, například The Obstacle Is the Way (Překážka je výzva), Ego Is the Enemy (Ego je váš nepřítel) a The Daily Stoic (Stoikův průvodce pro každý den).

Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a prodalo se jich přes dva miliony výtisků.
Se svou rodinou žije poblíž města Austin v americkém Texasu.

Hmotnost 500 g
Rozměry 140 × 210 mm
Autor

Překlad

Interpret

Počet stránek

263

Vazba

Datum vydání

22. 10. 2020

Původní název

Stillness Is The Key