Překážka jako cesta

259,00 349,00 

Jak měnit těžké životní zkoušky ve vítězství

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Proměnte problémy v životní příležitosti

Pokud se cítíte frustrovaní, demoralizovaní nebo uvízlí ve vyjetých kolejích, tato kniha vám může pomoci proměnit vaše problémy v životní příležitosti.

RYAN HOLIDAY čerpá ze stoické filosofie a ukazuje nám, že to, co blokuje naši cestu, ve skutečnosti otevírá cestu novou a lepší.

Stoické zásady lze použít k překonání obtížných nebo dokonce nemožných situací. Stoikové se soustředí na věci, které můžou ovlivnit, a naopak se nezabývají věcmi, které nejsou v jejich moci. Každou novou překážku proměňují na příležitost stát se lepším, silnějším a odolnějším.

Kniha Překážka jako cesta se stala kultovní klasikou, kterou si oblíbili čtenáři po celém světě. K fanouškům patří bývalý guvernér a filmová hvězda Arnold Schwarzenegger, ikona hip hopu LL Cool J, irský tenisový profesionál James McGee, ale třeba i trenéři a hráči vítězných týmů jako New England Patriots, Seattle Seahawks, Chicago Cubs a mužský basketbalový tým University of Texas.


Řekli o knize

„Kniha, kterou by měl číst před spaním každý budoucí i současný lídr kdekoli na světě.“
— ROBERT GREENE, autor knihy 48 zákonů moci a Mastery

„Nejdřív to byl Marcus Aurelius, potom Fridrich II. Veliký… a teď jste to vy. Tahle kniha plná překvapení vám ukáže, jak si cestou přijetí překážek a výzev vytvořit zázračný život.
— CHRIS GUILLEBEAU, autor knihy Startup za pakatel

„Překážky na mě útočí celý život. Překonat je a dosáhnout úspěchu chce praxi (a odříkání). Ryanova kniha je skvělý návod jak na to.“
—JAMES ALTUCHER, investor a autor knihy Zvolte sebe!

„Pokud existuje kapesní příručka pro rytíře Jedi, je to tahle kniha. Překážka jako cesta od Ryana Holidaye nabízí koncentrovaný odvar z nadčasové techniky sebeovládání, se kterou dobili svět filozofové a průkopníci od Alexandra Velikého přes Marca Aurelia až po Steva Jobse. Řiďte se těmito zásadami a ve vašem životě nastane absolutní převrat. Jak píše Ryan Holiday: ‚Je to jednoduché, jen to není snadné.‘ Tuhle knihu si přečtěte.“
— STEVEN PRESSFIELD, autor knihy Válka umění a Ohnivá brána

„Ryan Holiday nás učí, jak ze sebe vykřesat to nejlepší. Těžkým věcem se většina z nás celý život vyhýbá. Holiday odhaluje, jak nesmírně chybný je takový přístup k životu, a nabízí nám místo něj filozofii stoiků, jejichž nadčasové učení vede od strachu, těžkostí a ochromení k vítězství.“
— SHARON LEBELL, autorka knihy The Art of Living

„V této nabité a poutavé knize osvětluje Ryan Holiday jasně a zřetelně cestu ke správnému životu i vedení. Ukazuje nám, jak využít nezdary, překážky i starou známou každodenní frustraci ve vlastní prospěch. Dává nám tak k dispozici spoustu snadno použitelných postupů, které můžeme všichni začít využívat a přiblížit se svým snům. Přečtěte si ji, poučte se z ní a pusťte se do toho.“
— NANCY F. KOEHN, historička a odbornice v oblasti vedení, Harvardova obchodní škola

„Ryan vysvobodil filosofii z akademické půdy a vrátil ji do našich každodenních životů, kam odjakživa patřila. Pomáhá tak každému, kdo řeší jakýkoli problém, přistoupit k němu vyrovnaně a s klidem. Je to takový návod na život, ke kterému se člověk neustále vrací a učí se, jak se porvat s jakoukoli překážkou a vyřešit jakýkoli konflikt. Tohle si zkrátka musíte přečíst.“
— JIMMY SONI, vedoucí redaktor The Huffington Post, autor knihy Romes Last Citizen

 


Ukázka z knihy

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Ukázka z audioknihy


O autorovi

Image-Description

Ryan Holiday

Je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filosofií a jejím uplatněním v každodenním životě.
Je vyhledávaným přednášejícím, poradcem a autorem mnoha bestsellerů, například The Obstacle Is the Way (Překážka je výzva), Ego Is the Enemy (Ego je váš nepřítel) a The Daily Stoic (Stoikův průvodce pro každý den).

Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a prodalo se jich přes dva miliony výtisků.
Se svou rodinou žije poblíž města Austin v americkém Texasu.

Hmotnost 418 g
Rozměry 140 × 210 mm
Autor

Překlad

Počet stránek

216

Typ knihy

, ,

Vazba

Datum vydání

04. 03. 2022

Původní název

The Obstacle Is The Way