Síla lítosti

Připravujeme

Daniel H. Pink vysvětluje, že každý člověk něčeho lituje. Lítost je univerzální a zdravou součástí lidského bytí. A pochopení toho, jak lítost funguje, nám může pomoci činit chytřejší rozhodnutí, dosahovat lepších výsledků v práci a ve škole a vnést do našeho života větší smysl.

Non, rien de rien. Non, je ne regrette rien.
Ne, ničeho. Ne, nelituji vůbec ničeho.

… zpívá ve svém slavném šansonu Edith Piaf.
Je ale vůbec možné ničeho nelitovat?

Každý cítí lítost, vysvětluje Daniel H. Pink. Procesy lítosti jsou univerzální a zdravou součástí lidského bytí. A pochopení toho, jak lítost funguje, nám může pomoci k rozumnějším rozhodnutím, podávat lepší výkony v práci či při studiu a vnést do našich životů větší smysl.
Na základě výzkumu v oblasti sociální psychologie, neurovědy a biologie autor boří mýtus o životní filozofii „Ničeho nelituji“. S využitím největšího vzorku amerických postojů k lítosti, který kdy byl proveden, a svého vlastního výzkumu World Regret Survey – který shromáždil výčitky od více než 15 000 lidí ve 105 zemích – uvádí čtyři základní druhy lítosti, které jsou vlastní každému z nás.

Stejně jako ve svých bestsellerech (Drive, When a A Whole New Mind) nabízí Pink nový dynamický způsob uvažování o lítosti a své myšlenky koncipuje srozumitelně a pragmaticky. Síla lítosti je plná skutečných příběhů lidí, kteří litují něčeho ve svém životě, i praktických tipů, jak přehodnotit lítost na pozitivní sílu, a ukazuje, jak můžeme díky této nepopulární emoci žít bohatší a odvážnější život.

V knize se dozvíte:
– že litovat je lidské
– že za litování se nemusíme stydět
– 4 nejčastější druhy lítosti
– proč díky litování rosteme
– jaké jsou tři hlavní výhody litování
– jak si z litování udělat dobrého přítele
– že i negativní emoce mohou mít pozitivní moc
Času stráveného s touto knihou však rozhodně litovat nebudete.

 

Doplňkové materiály
Odkaz na průzkum World Regret Survey