Síla lítosti

Jak nás ohlížení zpět posouvá kupředu

NOVĚ V PRODEJI!

259,00 349,00 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Anotace

Non, rien de rien. Non, je ne regrette rien.
Ne, ničeho. Ne, nelituji vůbec ničeho.

… zpívá ve svém slavném šansonu Edith Piaf.
Je ale vůbec možné ničeho nelitovat?

Každý cítí lítost, vysvětluje Daniel H. Pink. Procesy lítosti jsou univerzální a zdravou součástí lidského bytí. A pochopení toho, jak lítost funguje, nám může pomoci k rozumnějším rozhodnutím, podávat lepší výkony v práci či při studiu a vnést do našich životů větší smysl.
Na základě výzkumu v oblasti sociální psychologie, neurovědy a biologie autor boří mýtus o životní filozofii „Ničeho nelituji“. S využitím největšího vzorku amerických postojů k lítosti, který kdy byl proveden, a svého vlastního výzkumu World Regret Survey – který shromáždil výčitky od více než 15 000 lidí ve 105 zemích – uvádí čtyři základní druhy lítosti, které jsou vlastní každému z nás.

Stejně jako ve svých bestsellerech (Drive, When a A Whole New Mind) nabízí Pink nový dynamický způsob uvažování o lítosti a své myšlenky koncipuje srozumitelně a pragmaticky. Síla lítosti je plná skutečných příběhů lidí, kteří litují něčeho ve svém životě, i praktických tipů, jak přehodnotit lítost na pozitivní sílu, a ukazuje, jak můžeme díky této nepopulární emoci žít bohatší a odvážnější život.

V knize se dozvíte:
– že litovat je lidské
– že za litování se nemusíme stydět
– 4 nejčastější druhy lítosti
– proč díky litování rosteme
– jaké jsou tři hlavní výhody litování
– jak si z litování udělat dobrého přítele
– že i negativní emoce mohou mít pozitivní moc
Času stráveného s touto knihou však rozhodně litovat nebudete.


Řekli o knize

„Líbí se mi, že se Daniel Pink zabývá jedním z nejlepších (a nejtěžších) učitelů v mém životě – lítostí. Vždycky jsem věděla, že lítost prohlubuje můj vztah k sobě samé i k druhým, ale teď, díky Danovu výzkumu a vyprávění, chápu proč. Nelitovat neznamená žít s odvahou. Znamená to žít bez reflexe. Svět potřebuje tuto knihu a více reflexe. A to hned.“ – Brené Brown, Ph.D., autorka bestselleru Dare to Lead 

Komentář naší redaktorky

„Zdá se mi, že jsme tak silně od dětství naučení, že musíme být tvrdí, že musíme vydržet bolest, že si nikdy nemáme stěžovat na bolest, že jakákoliv zmínka o potenciálu emoce lítosti působí jako červený hadr na býka: „V čem by mi mělo pomoct, když se budu litovat? Já nelituju ničeho!“ říkáme sebevědomým hlasem lidí, kteří nikdy neudělali žádnou chybu, kvůli níž se cítí nešťastní. Jsme tak zabednění, že to nechceme přiznat sami sobě. Při čtení knihy Síla lítosti se ukazuje, že vyhýbat se této emoci je škodlivé stejně jako veškeré další popírání našich skutečných vnitřních procesů. 

Samozřejmě, že Daniel H. Pink se v knize věnuje i úskalí sebelítosti, v níž se lze nejen utápět, ale jednoduše utopit. Tak jako se vším, i s lítostí by se totiž mělo umět správně zacházet, a tomu nás právě může přiblížit tato kniha. Lítost má v našem duševním životě místo stejně jako ostatní záporné pocity a podle Pinka je v jistém směru dokonce geniální: Dokážeme díky ní cestovat v čase zpět a představit si, jak by se náš život odehrával, kdybychom se v určitém bodě zachovali jinak. S touto představou alternativní reality jsme pak schopni posíleni kráčet dál a stejnou chybu neopakovat. Abychom znovu nelitovali. 

Lítost se rozhodně nevyplácí ignorovat. Když nám naplno dojde, že například litujeme svého rozhodnutí z těch závažných, jako je založení rodiny, volba profese či koupě nemovitosti, teprve jsme schopni najít z této situace cestu ven. Síla lítosti je proto nadějná kniha a přinesla dost do života i mně osobně.“ – Iva Růžičková, redaktorka Nakladatelství Audiolibrix

Autor knihy, Daniel Pink, o lítosti na TED Talks

Odkaz na TED Talk
Odkaz na Youtube


Ukázka z knihy


Ukázka z audioknihyO autorovi

Image-Description

Daniel H. Pink je autorem pěti bestsellerů deníku New York Times, včetně jeho nejnovější knihy The Power of Regret: How Looking Backward Moves Us Forward. Mezi jeho další knihy patří bestsellery New York Times When a A Whole New Mind – a také bestsellery č. 1 New York Times Drive a To Sell is Human. Danovy knihy získaly řadu ocenění, byly přeloženy do 42 jazyků a prodaly se jich miliony výtisků po celém světě.

Působil jako redaktor v časopisech Fast Company a Wired a také jako byznys sloupkař pro The Sunday Telegraph. Jeho články a eseje vyšly také v The New York Times, Harvard Business Review, The Atlantic, Slate a dalších publikacích. Byl také stipendistou Japan Society Media v Tokiu, kde studoval obrovský komiksový průmysl v této zemi.

Než se před dvaceti lety vydal na vlastní dráhu, pracoval na několika pozicích v politice a státní správě, mimo jiné v letech 1995-1997 jako hlavní autor projevů viceprezidenta Ala Gora.

Získal bakalářský titul na Northwestern University, kde byl Trumanovým stipendistou a byl zvolen členem Phi Beta Kappa, a titul JD na Yale Law School. Obdržel také čestné doktoráty na Georgetown University, Pratt Institute, Ringling College of Art and Design, University of Indianapolis a Westfield State University.

Pink a jeho žena žijí ve Washingtonu. Jsou rodiči dvou čerstvých absolventů vysoké školy a jednoho vysokoškoláka.

 

ISBN: N/A
Kategorie:, ,
Kolekce:
Hmotnost -
Rozměry -
Autor

Typ knihy

, ,

Interpret

Jazyk

český

Počet stránek

254

Původní název

The Power Of Regret

Vazba

Datum vydání

15.1.2024