Odvaha volá

Štěstí přeje statečným. Všichni velcí vůdci v historii to věděli a byli úspěšní díky riziku, které se odvážili podstoupit. Dnes je však mnoho z nás ochromeno strachem. První z řady knih zkoumajících nadčasové stoické ctnosti od autora bestsellerů Ryana Holidaye.

259,00 349,00 

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Říká se, že strach je špatný rádce, ale co když je to přesně naopak? Možná bychom mu měli bedlivě naslouchat, a pak udělat přesný opak toho, co nám radí. Strach není opakem odvahy, ale jejím hybatelem. Odvaha je pak cílená práce se strachem a triumf nad ním. Okamžik pravdy. 

Někdo jednou řekl, že stoik je člověk, který pošle osud do prdele. Přesně tak. Stoik vzdoruje. Bojuje. Musí si vyvzdorovat život, jaký chce. Jsme tady na velmi krátkou dobu. 

„Jak s tímto časem naložíte? Jako zbabělec? Jaké šance necháváte nevyužité? Představte si děsivé náklady přízemnosti. Strach, který pociťujete, je skvělým znamením. Pokud se od vás nikdy nepožaduje odvaha, žijete nudný život. Vystavujte se situacím, které vás nutí skočit. Budete stateční? Vyslyšíte volání? Půjdete s kůží na trh? Jaký charakter ukážete světu?“

Takto úsečně, provokativně a apelativně promlouvá Ryan Holiday v první ze čtyř knih série o stoických ctnostech

ODVAHA – DISCIPLINA – SPRAVEDLIVOST – MOUDROST

ODVAHA VOLÁ – RYAN HOLIDAY – 2023


Řekli o knize

„Jasný a inspirativní návod, jak rozvíjet tuto nejvyšší lidskou ctnost.“ — Robert Greene

Ve světě, kde vládne strach – kde lidé raději stojí stranou, než aby vystoupili proti nespravedlnosti, kde se podřizují konvencím, než aby vsadili na sebe, a kde zavírají oči před nehezkou realitou moderního života – potřebujeme odvahu více než kdy jindy. Potřebujeme odvahu whistleblowerů a lidí, kteří riskují. Potřebujeme odvahu aktivistů a dobrodruhů. Potřebujeme odvahu spisovatelů, kteří říkají pravdu, a odvahu vůdců, kteří jim naslouchají.

Potřebujeme, abyste i vy vstoupili do arény s odvahou a bojovali.

Shrnutí knihy Odvaha volá (Courage is Calling) od autora knihy Ryana Holidaye (v angličtině):


Ukázka z knihy


Ukázka z audioknihy 

O autorovi

Image-Description

RYAN HOLIDAY

Je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filosofií a jejím uplatněním v každodenním moderním životě. Než se stal spisovatelem, působil jako ředitel marketingu a nakonec poradce společnosti American Apparel. Holiday debutoval jako spisovatel v roce 2012, kdy vydal knihu Trust Me, I’m Lying. Je autorem mnoha bestsellerů, například Stoikův průvodce pro každý den (The Daily Stoic), Klíčem je klid (Stillness is the Key) nebo Překážka jako cesta (Obstacle is the Way).

Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a prodalo se jich přes dva miliony výtisků.
Se svou rodinou žije poblíž města Austin v americkém Texasu.


Doplňkové materiály pro audioknihu:

books@courageiscalling.com
courageiscalling.com/books
ryanholiday.net/reading-newsletter

Hmotnost 450 g
Rozměry -
Autor

Jazyk

český

Původní název

Courage is Calling

Typ knihy

, ,

Počet stránek

224

Překlad

Vazba