Odvaha volá

259,00 349,00 

Štěstí přeje statečným. Všichni velcí vůdci v historii to věděli a byli úspěšní díky riziku, které se odvážili podstoupit. Dnes je však mnoho z nás ochromeno strachem. První z řady knih zkoumajících nadčasové stoické ctnosti od autora bestsellerů Ryana Holidaye.

Vyprázdnit
Typ knihy: Vyberte možnost

Říká se, že strach je špatný rádce, ale co když je to přesně naopak? Možná bychom mu měli bedlivě naslouchat, a pak udělat přesný opak toho, co nám radí. Strach není opakem odvahy, ale jejím hybatelem. Odvaha je pak cílená práce se strachem a triumf nad ním. Okamžik pravdy. 

Někdo jednou řekl, že stoik je člověk, který pošle osud do prdele. Přesně tak. Stoik vzdoruje. Bojuje. Musí si vyvzdorovat život, jaký chce. Jsme tady na velmi krátkou dobu. 

„Jak s tímto časem naložíte? Jako zbabělec? Jaké šance necháváte nevyužité? Představte si děsivé náklady přízemnosti. Strach, který pociťujete, je skvělým znamením. Pokud se od vás nikdy nepožaduje odvaha, žijete nudný život. Vystavujte se situacím, které vás nutí skočit. Budete stateční? Vyslyšíte volání? Půjdete s kůží na trh? Jaký charakter ukážete světu?“

Takto úsečně, provokativně a apelativně promlouvá Ryan Holiday v první ze čtyř knih série o stoických ctnostech

ODVAHA – DISCIPLINA – SPRAVEDLIVOST – MOUDROST

ODVAHA VOLÁ – RYAN HOLIDAY – 2023

„Jasný a inspirativní návod, jak rozvíjet tuto nejvyšší lidskou ctnost.“ — Robert Greene

Ve světě, kde vládne strach – kde lidé raději stojí stranou, než aby vystoupili proti nespravedlnosti, kde se podřizují konvencím, než aby vsadili na sebe, a kde zavírají oči před nehezkou realitou moderního života – potřebujeme odvahu více než kdy jindy. Potřebujeme odvahu whistleblowerů a lidí, kteří riskují. Potřebujeme odvahu aktivistů a dobrodruhů. Potřebujeme odvahu spisovatelů, kteří říkají pravdu, a odvahu vůdců, kteří jim naslouchají.

Potřebujeme, abyste i vy vstoupili do arény s odvahou a bojovali.

RYAN HOLIDAY je jedním z předních světových myslitelů a spisovatelů zabývajících se starověkou filozofií a jejím uplatněním v každodenním životě. Je vyhledávaným řečníkem, marketingovým stratégem a poradcem, ale i autorem mnoha bestsellerů (mimo jiných například Klíčem je klid, Překážka jako cesta, Ego je váš nepřítel, Stoikův průvodce pro každý den). Jeho knihy byly přeloženy do více než čtyřiceti jazyků a prodalo se jich přes pět milionů výtisků. Se svou rodinou žije nedaleko texaského Austinu.

Shrnutí knihy Odvaha volá (Courage is Calling) od autora knihy Ryana Holidaye (v angličtině):

Doplňkové materiály pro audioknihu:

books@courageiscalling.com
courageiscalling.com/books
ryanholiday.net/reading-newsletter

Hmotnost 450 g
Rozměry 210 × 140 × 50 mm
Autor

Jazyk

český

Původní název

Courage is Calling

Typ knihy

, ,

Počet stránek

224

Překlad

Vazba